forum UE Wrocław
Wyszukiwarka pracowników UE Wrocław:
GooglePrzeszukaj forum oraz stronę główną UE

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Poziom nauczania języków obcych
Autor Wiadomość
Jaina 

Wydział: NE
Wysłany: 2011-07-15, 14:47   

Angielski jest od B1, nie B2 :P A no i w sumie te granice są płynne, bo np. masz określony poziom A2/B1 a mimo to możesz mieć bardziej zaawansowane rzeczy, niż ktoś inny na poziomie pełnym B1, czy B1/B2. A tak szczerze powiedziawszy to jedyną osobą, która wie, jaki poziom jest realizowany jest lektor.

Marlena7 

Wydział: Nie jestem z UE
Wysłany: 2011-07-15, 15:06   

Osoba na poziomie upper-intermediate powinna się znaleźć w grupie B1 czy B2?

mexion 

Wysłany: 2011-07-15, 16:10   

to wszystko zalezy jak napiszesz test, tylko i wylacznie, potem mozesz sie przenosic
a te grupy nie maja rygorystycznie okreslonych poziomow
wiec nie stresujcie sie tym tak :P

Kwachu 

Wydział: IE
Wysłany: 2011-07-15, 16:20   

Słyszałem kiedyś opinie, że nauka języka w SJO jest na bardzo niskim poziomie i jeżeli ktoś chce na prawdę nauczyć się języka, musi zainwestować jeszcze w inną szkołę. Mexion, prawda to? :P

mexion 

Wysłany: 2011-07-15, 18:39   

nie lubie tego oceniac
bo to w najwiekszym stopniu zalezy od nas samych, jak bedziesz mial chęć to i tu sie dobrze nauczysz z pomocą pań lektorek (tlyko trzeba im powiedziec)

bo wiadomo ze zawsze wyrownuje sie poziom grupy lekko w dol i najlepsi sie czasem nudza

wiec ogolnie w szkolach prywatnych sa sami "ambitni" (powiedzmy) i im zalezy zeby cos z tego miec wiecej niz tylko zaliczenie, pod tym wzgledem SJO wypada gorzej

ale jesli chcesz sie nauczyc, i masz na tyle samozaparcia ze nie potrzebujesz bata (a wiekszosc wlasnie potrzebuje) to sjo bedzie ok

to tez jeszcze zalezy czy chodzi ci o zajecia obowiazkowe w SJO czy kursy jezykowe do certyfikatow (nie wiem bo jeszcze na zaden sie nie zapisalam)

quert 

Wysłany: 2011-07-22, 17:46   

Nie chciałem zakładać 2 tematu więc zapytam się tutaj.

Chodzi o to, że z angielskim miałem styczność JEDYNIE w LO i uczyłem się go od zupełnych podstaw przez 1 rok dlatego wybrałem go jako 2 język kontynuowany, a jako 1 niemiecki. Mam obawy co do mojej znajomości angielskiego i czy dam sobie radę. Rozumiem, że po teście najniższym poziomem dla mnie może być A2. Czy lektorzy naprawdę są mocno wymagający, czy nie ma trudności z zaliczeniem i czy nie powinienem się martwić tym na chwile obecną? Wiem, że na UEP bardzo cisną z języków, a mam obawy, że będę się męczyć. Zależy mi na spokojnej nauce bez presji ze strony lektorów.

Z góry dzięki za pomoc.

Jaina 

Wysłany: 2011-07-22, 18:49   

Jeśli chodzi o naszych lektorów z angielskiego, to z tego co wiem są tacy, którzy rozumieją, że w LO raczej się języka nauczyć nie da (no bo jak nawet w 3 lata ogarnąć język, jak się ma nauczyciela do d...). Także raczej problemów być nie powinno. Będziesz musiał pracować nieco więcej niż reszta, ale raczej wyrówna się wszystko w momencie kiedy zaczniecie tzw. biznesowy angielski - nowe słówka, specjalistyczne słownictwo, takie tam duperele.

Tomek.Z

Wysłany: 2011-07-22, 21:27   

A kiedy ten biznesowy angielski się zaczyna?

Jaina 

Wysłany: 2011-07-22, 21:51   

Teoretycznie od początku, choć w niektórych grupach są jakieś parotygodniowe wstępy z ogólnego angielskiego - gramatyka i te sprawy (słyszałam od znajomych, że oni tak mieli).

Tomek.Z

Wysłany: 2011-07-22, 22:01   

A tak od razu ruszamy ze specjalistyczną nauką? Nie ma żadnych ogólnych tematów (takich rzeczy jak np. w liceum) ?

piostan 

Wysłany: 2011-07-23, 12:35   

Logiczne dla mnie jest, że nie. No bo 3 raz przerabiać tematy: dom, szkoła, człowiek etc., to można by chyba oszaleć. :D

Jaina 

Wysłany: 2011-07-23, 15:25   

Generalnie w tekstach, które są przerabiane jest cała masa słówek standardowych + słówka biznesowe - np teksty o konkretnych firmach.

Catrrinass

Wysłany: 2011-12-20, 17:43   

A czy jeśli studiujemy dwa kierunki to można się uczyć np 3 języków?

patrzaczka 

Wysłany: 2012-01-20, 18:51   

A kto jest największą kosą z niemieckiego ? Taką żeby dobrze nauczył/a
Wiecie cos ;> ?

Odpowiedz do tematu